فهرست بستن

5 راه برای تمرین مغز و افزایش تمرکز !

تغییر در برخی عادات روزانه و اصلاح سبک زندگی می تواند موجب افزایش بازده و قدرت تمرکز مغز بشود که در ادامه ی این مقاله به 5 مورد از راهکارهای مربوط به این موضوع اشاره میکنیم.

وبسیات نیما رفیعی

محدودیت تصمیم گیری روزانه!

مغز ما ظرفیت مشخصی در تصمیم گیری و برننامه ریزی کارها دارد، یکی از اقدامات موثر برای کاهش فشار وارده به مغز همین است که تعداد تصمیمات روزانه را کاهش دهیم. برای این منظور می توانید رویکرد سیستمی به زندگی داشته باشید تا بسیاری از موارد بدون نیاز به تصمیم گیری های انرژی خواه به راحتی حل شوند. سعی کنید مهم ترین تصمیمات را در همان بازه ی ابتدایی صبح بگیرید و برای هر روز 3 تصمیم گیری مهم را مشخص کنید و بقیه موارد کم اهمیت تر را به ساعات بعدی روز منتقل کنید.

نقطه اوج بازدهی خود را بیابید!

همه ی انسان ها در ساعات مشخصی از شبانه روز بازدهی بیشتر و بالاتری دارند، این زمان را پیدا کنید و کارهای مهم خود را در این زمان انجام دهید. برای یافتن این زمان می توانید آزمایش کنید و بازه روزانه را به تایم های 2 ساعته تقسیم کنید و ببینید در کدام بازه کارهایتان را منظم تر، بهتر و دقیق تر به پایان می رسانید.

مغز هم مثل عضله است!

یک موضوع مهم دیگر که شاید عجیب به نظر برسد این است که مغز ما مثل یک عضله است، خسته می شود، دچار فرسودگی می شود و یا در موارد بدتر آسیب می بیند. همانطور که عضلات ما ا ورزش و تمرین قوی تر می شودند مغز و ذهن ما نیز با تمرینات ذهنی قوی ترف قدرتمند تر و پر بازده تر می شود. این تمرینات را می توانید در سایر مقالات جستجو کنید و با انجام ان ها مغز خود را پرورش دهید.

امید ایجاد کنید و نظم داشته باشید.

این دو علیرغم تفاوت معنایی و محتوایی که دارند بسیار به هم پیوسته و مرتبطند! داشتن امیدواری در هر موضوعی نیروی محرکه مغز ما برای تحمل دشواری های گذرای زندگی و پیشران به سوی اهداف ماست. در طول این مسیر بدون وجود نظم و دیسیپلین اجرایی موفقیت بسیار سخت خواهد بود و آشفتگی های مختلف باعث کاهش انرژی و امید ما می شود پس ایجاد و حفظ نظم یک عامل مهم است که در کنار امیدواری مغز ما را قدرت می بخشد.

مایندفولنس!

موضوع مهم مایندفولنس یک مهارت عالی و خوب برای حس بهتر نسبت به هر لحظه از زندگیست. با مایندفولنس ما مغز خودمان را تحت اختیار میگیریم و با تمرکز بالا به فعالیت های خاص روزانه مشغول می شویم. تمرینات و موضوع مهم مایندفولنس در مقاله جداگانه ای منتشر خواهد شد.

اگر به این دسته از مقالات علاقه مند هستید پیشنهاد میکنم مقالات دسته سبک زندگی را مطالعه بفرمایید و برای دوستان و آشنایان نیز ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *