فهرست بستن

5 عادت خود-مراقبتی که موجب تغییر در زندگی شما می شود.

ارتقا کیفیت و انرژی لازم برای عبور از موانع زندگی و ناملایمات یکی از مزیت های مهم هر شخص به شمار می رود در این نوشتار 5 فرمول کوتاه و اجرایی برای این موضوع پیشنهاد شده است.

1- مطالعه روزانه

این عادت به ارتقا دانش و بهبود سطح توانمدی های فردی شما کمک شایانی می کند. با استفاده از کتاب های رشد فردی، مطالعه متون ادبی و حتی مجلات یا روزنامه ها شما تبدیل به فردی مسلط به گفتمان علمی ادبی و مجهز به تکنیک های مراقبتی می شوید. برای تحقق این هدف از کتاب های با حجم کوچک شروع کنید، زمان بندی و هدف گذاری داشته باشید و آثار نویسندگگان مورد علاقه تانرا دنبال کنید.

2– نوشتن کتاب راهنمای زندگی

این مورد که برای نامیدن آن از کلمه کتاب استفاده کردیم می تواند دست نوشته های شما باشد که در آن از تجربیات خود در مواجهه با چالش های زندگی نکات ارزشمندی استخراج کردید و راهکار های مناسب برای زندگی بهتر را به زبان خودتان نگاشته اید. برای تهیه آن می توانید از چشم انداز ها و نگاهتان به زندگی بنویسید. اهداف خود برای انسان نمونه بودن را بیان کنید، ارزش ها و مواردی که برای شما دارای احترام هستند و یا در مقابل ناپسند شمرده می شوند و همچنین مواردی از ویژگی های خودتان شامل نقاط قوت و ضعف، توانمندی ها و پیشنهادات اجرایی برای رشد فردی می تواند در محتوای این دستنامه جای گیرد.

3-از منطقه امن خود خارج شوید.

این موضوع شاید یکی از دشوار ترین کارها باشد برای کسانی که ذهنشان را برای آن آماده نکرده اند ماندگاری در یک فضای بدون چالش، روتین و بدون فرصت رشد مانع شکوفایی استعداد های شما می شود و ممکن است به شما اسیب های گوناگونی برساند، توجه داشته باشید که برای تحقق این مورد باید با ترس هایتان مواجه شوید، مهارت های جدید یاد بگیرید و تغیراتی را در زندگی روزانه تان اعمال کنید. همین موارد در بلند مدت منجر به تغییرات شگرفی در زندگی شما می شوند.

4-تمرینات جسمی و بدنی

به سلامتی جسمی خود اهمیت ویژه ای بدهید. در برنامه روزانه تان حتما ورزش را جای بدهید و از شرایط بدنی خود آگاهی لازم را داشته باشید. ورزش کردن علاوه بر سلامتی فیزیکی باعث رشد روانی و قدرت بالاتر شما در تصمیم گیری های روزانه زندگی می شود.

5- عبارات تاکیدی

این یک فرمول اعجاب انگیز برای تقویت انگیزه و نیروهای درونی شماست تا به حداکثر توانمندی و عزت نفس برسید. عبارات تاکیدی شامل مواردی هستند که شما با تکرار آن ها به خودتان قوت قلب می دهید. دقت داشته باشید که این عبارات نباید وهم آلود یا خارج از قائده باشند بلکه نشات گرفته از یک واقعیت کلی و یک باور قلبی شماست.برخی از این عبارات شامل: امروز یک روز عالی است. من شایسته ی موفقیت هستم و برای آن تلاش می کنم. من به روی خواسته هایم تمرکز دارم. از آن چه دارم شاکر هستم و برای چیزی که در اختیارم نیست حسادت یا طمع ندارم. و…. هستند که می توانید متناسب با زندگی خودتان آن ها را تنظیم کنید.

اگر به این سبک مطالب علاقه مندید و می خواهید سبک زندگی خود را اصلاح کنید، پیشنهاد می کنیم مقالات دسته “سبک زندگی” را مطالعه کنید.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *