فهرست بستن

5 عادت آسیب زننده به سلامت مغز!

اگر سلامتی مغز و کارکرد مناسب آن برایتان مهم است، توصیه میکنیم این مقاله را مطالعه کنید و با رعایت چند مورد ساده و اصلاح سبک زندگی خود، بیشتر به فکر سلامتی مغز خود باشید.

1- ماندن در فضای اندوه به مدت طولانی

آسیب های روانـی از موارد جدی تهدید کننده سلامتی مغز است، ناامیدی، اندوه طولانی مدت، افسردگی های تکرار شونده و فضاهای اینچنینی به طور خاص می توانند سبب ایجاد این آسیب به سلامتی مغز بشوند و دوری از آن با استفاده از راهکار های مدیریت شخصی به شدت توصیه می شود.

2- استفاده بیش از حد از نمک

مصرف اصلاح نشده نمک باعث آسیب های جدی به مغز به مرور زمان می شود، یکی از اصلی ترین عوارض مصرف بیش از حد نمک، ایجاد فشارخون بالاست که زمینه ساز حملات قلبی و مغزی می شود.

3- استفاده بیش از حد از هنزفری با صدای بلند و حداکثری

عادت گوش کردن صداها با هدفون با صدای بلند باعث اختلال در سیستم شنوایی و به دنبال آن اسیب به مغز می شود. با توجه به رشد استفاده از هندزفری در میان جوانان، اصلاح این عادت مخرب یکی از توصیه های جدی متخصصان است.

4- انزوای اجتماعی

زیست جمعی و مشارکت در فعالیت های جمعی یکی از آداب رفتاری بسیار مفید برای مغز است که سبب حفظ سلامتی آن می شود، حال آن که انزوای اجتماعی و دوری از جمع و حضور در فعالیت های اجتماعی باعث افت کارکردهای اجتماعی مغز می شود که در بلند مدت سبب آسیب های جدی به مغز می شود.

5- استفاده طولانی مدت از وسایل دیجیتال و نگاه کردن به موبایل یا صفحه نمایش

اسیب های چشم و حس بینایی نیز یکی دیگر از مواردیست که ممکن است منجر به اسیب های مغزی بشود. یکی از موارد اسیب زننده به مغز نگاه طولانی مدت به صفحات نمایشی دیجیتالی است.

اگر خواندن این مقاله برایتان مفید بود پیشنهاد می کنیم مطلب محافظت از مغز را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *